שוב הצבעה דיגיטלית כושלת

טרם חלף שבוע מאז אירוע הבחירות הטראומתי של מפלגת העבודה והיום תנועת הליכוד התייצבה להצבעה דיגיטלית.

הכשלים הגיעו בצרורות עד שהמפלגה שקלה להאריך את ההצבעה ביום נוסף, אך בגלל היבטים משפטיים החליטה להאריך את ההצבעה בשעות נוספות "בלבד. הסיבה: הצבעה באמצעות מערכת ממוחשבת היא איטית ובמיוחד לאנשים שמסך מחשב הוא דבר טבעי עבורם. :

מקור: לעצור מיד את ההצבעה בכל הקלפיות בליכוד

טרם חלף שבוע מאז אירוע הבחירות הטראומתי של מפלגת העבודה והיום תנועת הליכוד התייצבה להצבעה דיגיטלית.

הכשלים הגיעו בצרורות עד שהמפלגה שקלה להאריך את ההצבעה ביום נוסף, אך בגלל היבטים משפטיים החליטה להאריך את ההצבעה בשעות נוספות "בלבד. הסיבה: הצבעה באמצעות מערכת ממוחשבת היא איטית ובמיוחד לאנשים שמסך מחשב הוא דבר טבעי עבורם.

הדבר גרם לתורים ארוכים ומתישים שגרמו לאנשים לוותר על זכות ההצבעה שלהם.

הכשל החל באזור ירושלים כשהקלפיות נפתחו רק כשעתיים לאחר מועד פתיחת הקלפיות המקורי.

לאשם התורן קוראים הפעם "בזק" שתקלה ברשת הסיבים האופטיים שלה שיתקה את מערכות התקשורת באיזור... והיא בכלל זורקת את האשמה על החברה להגנת הטבע... מאחר ולטענתה תן משוטט קרע את הסיב האופטי...

עוד לא עברו שעתיים נוספות וקם מערער חדש בדמות חה"כ לשעבר י יחיאל חזן שטען שההצבעה לא אמינה:

"לעצור מיד את ההצבעה בכל הקלפיות בליכוד". את הדרישה הדרמטית הזו השמיע בצהריים (יום ב') חבר הכנסת לשעבר יחיאל חזן, שפנה לוועדת הבחירות במפלגה עקב תקלות שהתגלו לטענתו בהצבעה האלקטרונית בפריימריז.

חזן הסביר, שעל-פי דיווחים שקיבל מקלפיות בנתניה, נצרת, קרני שומרון, בית-אל, שילה ועוד: ברגע שהבוחר לוחץ על מספר 126 (יחיאל חזן), המחשב מודיע: "הצבעתך לא נקלטה". לטענתו, "זה רק חלק מהבעיות הדיגיטליות שהחלו מאז הבוקר".

ושוב כעבור שעתיים נוספות צצה לה הידיעה הבאה: מועמד בליכוד גילה: התמונה הוחלפה בקלפי

תקלה רודפת תקלה: שמעון שראל, מועמד במחוז הצפון, גילה כי במקום תמונתו מופיעים במחשבי ההצבעה פניו של אדם אחר. "מופיעה תמונה של אדם בעל זקן", סיפר ל-ynet

אחרי תיקון התקלות באזור ירושלים, גם בצפון מתלוננים על בעיות בפריימריז בליכוד. שמעון שראל, המתמודד ברשימה המחוזית בחיפה ובצפון דרש בצהריים (יום ב') להפסיק את הבחירות למועמדי המחוז עד לתיקון התקלה במחשב ההצבעה. לטענתו, במקום תמונתו במחשבי ההצבעה מופיעים פניו של אדם אחר, בעל זקן.

"התקשר אליי חבר שהצביע בגני התערוכה ואחר שהצביע בטירת הכרמל ושניהם סיפרו לי שהתמונה שלי לא מופיעה באתר ההצבעה", סיפר שראל, "מיהרתי לבדוק את הדברים בעצמי. בהתחלה בכלל לא רצו לתת לי להיכנס ולבדוק. בסוף, כשאני בעצמי הצבעתי גם ראיתי שאין תמונה שלי ובמקום התמונה שלי מופיעה תמונה של אדם בעל זקן שנראה כמו איזה חוזר בתשובה".

ראש מטה הבחירות של שראל, אלי דבי, יצא בהאשמות קשות יותר, "אנחנו חושדים שמדובר בתקלה מכוונת". לדבריו, שראל השקיע כסף רב בפרסום בשבועות האחרונים ויריביו "שחוששים מתבוסה השתילו באג במחשב על מנת לפגוע בסיכויו להיבחר"

Plevinski